II Zlot Militarny odbył się na Bliźnie 28 sierpnia. Wszyscy odwiedzający w tym dniu Bliznę, mogli zwiedzić park Historyczny oraz korzystać z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy zlotu.

Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne, przy których mogła bawić się publiczność. Duże zainteresowanie zebranych na zlocie wzbudził skok spadochroniarzy z Aeroklubu Mieleckiego. Odbyły się pokazy modeli latających, sprzętu wojskowego. Na zlocie zjawili się także krótkofalowcy – użytkownicy Eteru HAM Radio i CB Radio.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs Mały Gordon Bennet. Przypomnijmy, że konkurs ten odbył się w trakcie tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka. Uczestniczące w konkursie dzieci wypuściły w powietrze balony, do których doczepione były karteczki reklamujące Park Historyczny Blizna, a na których każdy uczestnik wpisywał swoje dane adresowe. Na każdej karteczce widniała prośba, aby znalazca odesłał ja pod wpisany tam adres. Jak się okazało baloniki dotarły nawet za granice Polski. Laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody.

Niedzielną imprezę zakończył występ grupy Zbigniew Fordyś Band.